Posílání novinek na E-mail
Kartička dne
Bytí v tanci
Uzemnění, pravdivost, transformace, být sama sebou, být svá, být tím, kdo opravdu jsem, být originální. Přijmutí sebe a svých stínů, přijmutí ...
Novinka
Čistota srdce
Srdce z hlubin zrozené Obrázek podporuje jakoukoliv tvorbu, pramenící z čistého srdce. Když naše srdce hoří, když skrze něj tvoříme, inspirujeme ...
Nejbližší akce s obrázky

Ritál Brno, Vachova 3

prodejní výstava Věry Kočky

Prosinec, leden. . .

Odkazy

O autorce

Při kreslení nebo malování jsem se vždy cítila volně a svobodně. Na gymnáziu, kdy jsem kreslila tajně portréty a karikatury kantorů nebo malovala extravagantní plakáty. Na architektuře při kresbě aktů v „dobrovolném kreslení“, při kresbě portrétů po hospodách i stromů v přírodě.

Tužku, pastelku a pastel jsem v lednu 2011 vzala do ruky po 30 letech.

Mezitím jsem si prožila mnohé pády a vzestupy. V osobním životě i na duchovní cestě.

Mám velké štěstí, že jsem dostala dobrý základ od rodičů. Učili mě a mou sestru lásce k přírodě. Prakticky všechen volný čas jsme trávili na vycházkách do okolí Brna nebo na horách. V létě i v zimě, každou volnou chvíli. Dobrých vlivů bylo hodně, proto uvádím jen některé příklady.

Po sametové revoluci mě nejvíce oslovilo učení manželů Tomášových a v této souvislosti jsem se inspirovala také zdroji, z kterých čerpali i oni.

Od té doby jsem prošla mnohými kurzy i zkušenostmi, ale není třeba je zde uvádět. Nějak se rozplynula jejich důležitost a více ožila přítomnost. Koho zajímá, kdo jsem, můžete se podívat na obrázky a snad vaše srdcem zavnímá, co potřebuje.

Po zážitcích v krajině a pobytem na silových místech, jsem si často kladla otázku, jak sdělit tyto prožitky druhým bez zasahování do jejich svobodné vůle. Ze srdce přeji štěstí všem bytostem. Rozhodovat ale může jen každý sám za sebe. Jako odpověď na moje vnitřní dotazy, co mohu udělat v souladu s řádem tohoto světa, s respektem k osudu druhých, mi začala přicházet inspirace ve formě harmonizačních obrázků. Nápady co a jak kreslit přicházejí vždy v pravý čas a dostanou se k tomu správnému člověku, tam, kde mají být.

První inspirace přišla 11.1. 2011 s obrázkem Celeborn stříbrný strom. Naskenovaný obrázek jsem poslala přátelům a zjistili jsme, že dokáže propojit člověka s vysokou duchovní dimenzí a navodit tak duchovní zážitek. Od té doby přicházejí další a další obrázky za různým účelem. Pomáhají nám nahlédnout do vlastního nitra,  vzpomenout si, kdo jsme.

Obrázky vznikají , jakmile „uzraje inspirace“ a informace, která má být předána, je přenesena na papír. To, co proudí, co má přijít k vám a zhmotňuje se ve formě obrázků, si nachází svoji cestu skrze mě. 

Přeji hodně radosti při jejich prohlížení.

Poznámka na závěr:

Moje nynější přezdívka je Kočka. O kočkách je známo, že mají 9 životů a že také umí při pádu dopadnout na všechny čtyři, aby pak ladně, svobodně a se zdviženou hlavou vykročily dál.

Přeji vám všem, abyste také uměli ovládat tyto kočičí dovednosti.

S láskou Věra - Kočka